compuneri, text...

In jos

compuneri, text...

Mesaj  Fulgushor de nea la data de Dum Apr 20, 2008 12:05 am

compuneri... texte... ce scrie si la titlu :zzz:
Fulgushor de nea
Admin
Admin

Data de înscriere : 06/03/2008

Vezi profilul utilizatorului http://fenomenulth.forumz.ro

Sus In jos

Re: compuneri, text...

Mesaj  Fulgushor de nea la data de Dum Apr 20, 2008 12:20 am

incerc sa fac o compunere ceva mai sadica... sau cv de genu... sa vedem daca imi iese Smile

Inconjurata de pastile, sticle, resturi din tigari aprinse termina sau stinse de propii nervi acustici si injecti

folosite... ma uit in ceatza si incerc sa disting o siluata, culori sunt amestecate... incerc sa imi fortesc

propile puteri si sa tin ochii deschisi... ma brabusesc la pamant... tot ce mai stiu e o bufnitura si un scurt

tipat apoi sunetul disperat al ambulantei si viteza nebuna cu care spurbera aerul in jurul meu... luminile se

joaca malefic deasupra ambulantei. acea masina ma conducea spre eternul alb al morti sigure... spre moartea

sigura inconjurata de alb si miros ametit de spital ... poti crede ca atuncicand simteai ca totul e la picioarele

tale totul se sbulbera si ajunge in mi de bucatele de sticla nevinovate si imginare? in mii de ciburi ale

sperantelor vii... fiecare pasrila sau injectie de drog musca cate ceva din tine nelasandute sa traiesti... la

fel si fiecare gura de acol sau fumul de tigara... nu mai e nimic de facut... aparatele duc un sunet lung si

hipnotizant ... asurzitor... totul incepe sa se faca din ce in ce mai negru... sangele ingheatza iar venele

se opresc din fuctionare... inima nu mai acompaniaza ticaitul ceasului in bataile vietzi... totul e inghetat

intr`o amintire...

nu prea a iesit ea sadica lol!
Fulgushor de nea
Admin
Admin

Data de înscriere : 06/03/2008

Vezi profilul utilizatorului http://fenomenulth.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum